Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów Rok 2016 Festiwal Sportów Walki /Łódź, 04.06.2016r./


Festiwal Sportów Walki /Łódź, 04.06.2016r./ Print E-mail

4 czerwca w Hali Sportowej przy Skorupki 21 odbyły się jednocześnie turnieje judo i zapasów. W ramach Festiwalu Sportów Walki o Wielką Nagrodę Łodzi rywalizowali młodzi zapaśnicy a judocy uczestniczyli w szkoleniowych walkach przygotowujących do współzawodnictwa sportowego. Festiwal jest pierwszym krokiem w kierunku promocji olimpijskich sportów walki wśród łódzkich dzieci i młodzieży poprzez cykliczne rozgrywanie wspomnianej imprezy. Do nawiązania współpracy wymienionych dyscyplin przyczynił się panel dyskusyjny na temat promocji sportów walki zorganizowany przez Wiceprezydenta Tomasza Trelę i Senatora RP Macieja Grubskiego, który osobiście przyglądał się w sobotnie popołudnie poczynaniom młodych sportowców. Patronat nad festiwalem objęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, która jest mocno zainteresowana popularyzacją i promocją sportu w tym sportów walki. Szkoła Gortata w Łodzi zaprasza wszystkich zawodników sportów walki do podjęcia nauki w swoim gimnazjum i liceum.

Dziękujemy łódzkiemu MOSiR - owi za pomoc i zaangażowanie w przedsięwzięcie oraz klubom zapaśniczym z Łodzi i ich trenerom: Piotrowi Górskiemu i Łukaszowi Góralowi.

Cieszymy się, że imprezę wsparła Fiero! Pizza - Chojny/Dąbrowa, ul. Rzgowska 180 pawilon 17

Mamy ogromną nadzieję, że Festiwal Sportów Walki na stałe wpisze się w kalendarz łódzkich imprez sportowych i z edycji na edycję będzie gromadził coraz większą liczbę zawodników różnych sztuk walk.