Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów Rok 2014 Liga Przyszłych Mistrzów I Edycja /Łódź, 16.02.2014r./


Liga Przyszłych Mistrzów I Edycja /Łódź, 16.02.2014r./ Print E-mail

16 lutego 2014r. nasz klub wystawił czternastu judoków w turnieju w Łodzi, u których w większości na szyi zawisły okazałe medale. Wszyscy nasi walczyli dobrze, próbowali wykorzystywać techniki ćwiczone na treningach. Na szczególne wyróżnienie tego dnia zdecydowanie zasłużył Kacper Klimczak, który po stoczeniu aż sześciu bardzo zaciętych pojedynków okazał się mistrzem swojej kategorii wagowej. Swoje walki wygrywał zarówno w ne waza, jak i przez efektowne rzuty i wykorzystanie momentów nieuwagi przeciwników. Ta ostatnia zdolność cechuje najlepszych zawodników! Nie można jednak zapomnieć o innych naszych zawodnikach. Kacper Klimowicz wygrał dwa pojedynki z ważącym od niego więcej przeciwnikiem z Bytomia. Justyna Bródka oraz Adrianna Polańczyk także pokonały swoją cięższą przeciwniczkę w kategorii wagowej +52kg i zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsca. Na pochwałę zasługuje także postawa naszych najmłodszych reprezentantów! Julia Obuchowska i Hania Gryszkalis dzielnie toczyły boje w swoich wagach, stawiając kolejne kroki w swojej karierze sportowej. Maćkowi Stępniowi nie udało się wygrać niestety swoich walk. Pozytywnym zaskoczeniem wydał się jednak sposób prowadzenia walk Kuby Majchrzaka, a konkretnie: poziom wykonywanych technik ( kombinacje, uchi mata ), których nie powstydziliby się na pewno jego starsi koledzy.
To był kolejny turniej weryfikujący umiejętności judoków Akademii. Z przeprowadzonych obserwacji jasno wynika, że na kondycję, wytrzymałość oraz inne zdolności motoryczne wpływają w pełni przepracowane treningi, szczególnie środowe randori. Dzięki nim nasi zawodnicy zmniejszają negatywne skutki działania stresu w walce, poszerzają wachlarz swoich technik oraz uczą się obycia podczas zawodów.

wyniki:

dzieci młodsze
dzieci starsze
młodzicy
Julia Obuchowska - IV miejsce
Maciej Stępień - III miejsce
Bartosz Wawrzyniak - V miejsce
Hanna Gryszkalis - II miejsce
Barbara Kobalczyk - IV miejsce
Kacper Kuliberda - IV miejsce
Jakub Majchrzak - III miejsce
Matylda Krawczyk - III miejsce
Artur Olaszek - III miejsce

Kacper Klimczak - I miejsce
Igor Rubaszewski - II miejsce


Adrianna Polańczyk - II miejsce


Justyna Bródka - I miejsce


Kacper Klimowicz - I miejsce