Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów Rok 2014


Christmas Judo Games /Łódź, dn. 21.12.2014r./ Print E-mail

W świątecznym Bożonarodzeniowym nastroju zawodnicy i zawodniczki Akademii przystąpili do rywalizacji w Christmas Judo Games. Zaczęliśmy wspólnym zdjęciem, następnie podsumowaniem kończącego się roku sportowego 2014 wyróżniając  i nagradzając najlepszych w klubie judoków, następnie podziękowania za pracę szkoleniową przyjęli trenerzy a za życzliwość i niesioną pomoc rodzice zawodników i przyjaciele klubu. Impreza odbyła się pod patronatem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Łodzi. Pomimo, że takie przedsięwzięcia należy traktować jako dobrą zabawę i podwaliny przyszłej prawdziwej sportowej rywalizacji to w hali MOSiR przy Małachowskiego 5/7 w Łodzi nie zabrakło wielu nieudawanych, prawdziwych emocji. Cieszymy się, że mogliśmy wszystkich obdarować prezentami i nagrodami oraz, że mogliśmy zobaczyć tyle uśmiechów i radości na twarzach naszych młodych judoczek i judoków. 
Ogólnopolski Turniej Judo /Sochaczew, dn. 13.12.2014r./ Print E-mail

Ogólnopolski Turniej z Okazji Obchodów 50-lecia Sekcji Judo w Sochaczewie „Od KS Bzura Chodaków – do UKS Orkan Judo Sochaczew” był ostatnim w tym roku występem naszych judoków poza naszym miastem, przed nimi jeszcze Christmas Judo Games 21 grudnia. Mocnym akcentem zakończyli tę sportową rywalizację czterej nasi reprezentanci. Podopieczni trenera Ciemieniewskiego wrócili z czterema medalami wywalczonymi na trudnym terenie. Cieszy zwłaszcza postawa Artura Olaszka, który po serii niepowodzeń trwającej od września do listopada tym razem pokazał swoją siłę i wygrał rywalizację w kategorii 44kg pokonując w finale innego naszego zawodnika - Kacpra Kuliberdę. Artur Olaszek na tyle skutecznie, widowiskowo a przede wszystkim finezyjnie walczył, by zostać uznanym przez gremium trenerskie najlepszym zawodnikiem całego sochaczewskiego turnieju! Gratulujemy!!!

wyniki:

Hubert Rogalski (29kg) - II miejsce

Kacper Klimczak (32kg) - III miejsce

Artur Olaszek (44kg) - I miejsce - najlepszy zawodnik turnieju

Kacper Kuliberda (44kg) - II miejsce


 
MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POD PATRONATEM BURMISTRZA /GRODZISK MAZOWIECKI DN. 30.11.2014R/. Print E-mail

W ostatniej chwili ze startu w Grodzisku Mazowieckim z powodu chorób wycofało się kilkoro naszych zawodników, ale za to ci, którzy pojechali na zawody nie zawiedli przywożąc 5 medali.

wyniki:

dzieci chłopcy:

Kacper Klimczak (31kg) - 2 miejsce

młodzicy:

Artur Olaszek (46kg) - 3 miejsce

Kacper Kuliberda (46kg) - udział

juniorzy młodsi:

Rafał Gołembiewski (60kg) - 1 miejsce

Szymon Kurzawski (60kg) - 2 miejsce

Jakub Szulc (73kg) - 1 miejsce


 
OTWARTY ANDRZEJKOWY TURNIEJ W PAŁACU MŁODZIEŻY /Łódź, 29.11.2014r./ Print E-mail

Piętnaścioro naszych judoków wystartowało w turnieju organizowanym przez łódzki Pałac Młodzieży. Nasi zawodnicy stanowili połowę młodzików biorących udział w tym turnieju. Trener Jarosław Ciemieniewski podsumowuje: "Uzyskane wyniki może i dobrze wyglądają gdy się o nich czyta, ale żeby być usatysfakcjonowanym poczynaniami całego teamu trzeba jeszcze wykonać wiele ciężkiej pracy na treningach."

wyniki:

dziewczynki - dzieci:

Julia Obuchowska (32kg) - 1 miejsce

Barbara Kobalczyk (38kg) - 2 miejsce

młodziczki:

Veronika Dolidze (48kg) - 2 miejsce

Justyna Bródka (63kg) - 1 miejsce

chłopcy - dzieci:

Hubert Rogalski (30kg) - 2 miejsce

Kacper Klimczak (31kg) - 1 miejsce

Natan Małecki (38kg) - 2 miejsce

Jakub Majchrzak (40kg) - 3 miejsce

Mateusz Frączkowski (51kg) - 2 miejsce

młodzicy:

Bartosz Wawrzyniak (42kg) - 1 miejsce

Artur Olaszek (46kg) - 2 miejsce

Kacper Kuliberda (46) - 4 miejsce

Konrad Pyznarski (55kg) - 2 miejsce

Piotr Gromek (66kg) - 1 miejsce

Kacper Klimowicz (73kg) - 1 miejsce


 
XXVIII Memoriał Aleksandra Leńczuka /Łódź, 22.11.2014r./ Print E-mail

Jakub Szulc (73kg) oraz Marcin Grzelak (73kg) biorąc udział w XXVIII Memoriałe Aleksandra Leńczuka, który jest zarazem Otwartymi Akademickimi Mistrzostwami Województwa łódzkiego, zadebiutowali w kategorii seniorów. Będąc najmłodszymi zawodnikami mającymi prawo startu w tym turnieju udało się im wygrać po jednej walce. Ostatecznie Jakub uplasował się na wartym odnotowaniu - VII miejscu.


 
Kimura Cup /Toruń, 23.11.2014r./ Print E-mail

Z miasta Mikołaja Kopernika biorący udział w turnieju Kimura Cup zawodnicy i zawodniczki naszego klubu przywożą sześć medali - relacjonuje opiekująca się naszą ekipą - trenerka Renata Czepułkowska. Wszyscy zasługują na pochwałę za dzielną postawę i uzyskanie dobrych wyników. Gratulujemy podopiecznym trenera Jarosława Ciemieniewskiego!!!

wyniki:

Kacper Kuliberda 47 kg - II m

Justyna Bródka 63 kg - I m

Adrianna Polańczk 63 kg - II m

Barbara Kobalczyk 38 kg - II m

Matylda Krawczyk 43 kg - I m

Piotr Gromek 66 kg - I m

Hubert Rogalski 30 kg - udział


 
VIII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ JUDO O PUCHAR WÓJTA GMINY SOCHACZEW /SOCHACZEW-KĄTY dn, 22.11.2014r/. Print E-mail

Justyna Bródka sięgając po złoty medal w kategorii 63 kg młodziczek została uznana najlepszą zawodniczką turnieju w Sochaczewie. Po serii brązowych medali w poprzednich krajowych zawodach wreszcie zawodniczka naszego klubu przełamała niemoc i uwierzyła w swoją siłę i w to że tak na prawdę może wygrać z każdym w swojej kategorii wagowej. Pierwsze miejsce przypadło również Adriannie Polańczyk (+57kg), natomiast bardzo dobre wrażenie sprawiła Basia Kobalczyk (39kg), która wygrała dwie walki i jedną przegrała co pozwoliło jej uplasować się na drugiej pozycji w swojej kategorii wagowej. Trzeba nadmienić, że był to pierwszy start naszej zawodniczki w tak poważnym turnieju.

Po prawie dwumiesięcznej przerwie wrócił do rywalizacji sportowej i treningów Kacper Kuliberda, który potwierdził, że przeciwnicy muszą się z nim liczyć w stawce o podium w kategorii 46kg.

Szkoda jedynie, że rodzeństwo Julia i Konrad Pyznarscy wrócili z zawodów bez zdobyczy medalowych, a przecież stać ich na lepsze i wygrane walki. Podsumowując - gratulujemy udanego startu, a jutro walczymy w Kimura Judo Cup w Toruniu.


 
Turniej z okazji Dnia Niepodległości /Warszawa - Rembertów, dn. 11.11.2014r./ Print E-mail

W turnieju w Rembertowie byliśmy jednym z dwóch klubów reprezentujących województwo. W zawodach, które od zawsze uchodziły jako silne należy brać udział i konfrontować swe siły z mocnymi przeciwnikami - wtedy poziom sportowy rośnie niezależnie od wyniku, warunkiem jest "zostawienie serca na macie" i stuprocentowe zaangażowanie!

W Rembertowie oprócz krajowych ekip na starcie stanęli zawodnicy z Ukrainy i Białorusi. Nasi reprezentanci mogą zaliczyć start jako nieudany, lecz:

"Porażka jest częścią sukcesu. Nie ma czegoś takiego,
jak łoże usłane różami przez całe życie. Ale porażka
nigdy nie przeszkodzi Twojemu sukcesowi,
jeśli czegoś się dzięki niej nauczysz."

~ Hank Aaron ~

wyniki:

młodzicy/młodziczki:

Julia Pyznarska (33kg) - III miejsce

Justyna Bródka (+57kg) - VII miejsce

Adrianna Polańczyk (+57kg) - VII miejsce

młodzicy:

Artur Olaszek (46kg) - udział

Konrad Pyznarski (50kg) - V miejsce

juniorzy młodsi/juniorki młodsze:

Justyna Bródka (63kg) - III miejsce

Rafał Gołembiewski (60kg) - V miejsce

Krystian Tomczak (+81kg) - IV miejsce


 
VI Memoriał im. Jigoro Kano /Luboń, 25.10.2014r./ Print E-mail

VI Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jeden z większych turniejów Judo w Polsce dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat. Rozgrywany w nowoczesnej Hali sportowej, gdzie przygotowano 6 pól walk dla judoków. VI Memoriał im. Jigoro Kano w Judo to jedyny w Polsce turniej, który organizowany jest ku pamięci naszego Mistrza, twórcy Japońskiej Sztuki Walki JUDO. 28 Października to czas kiedy wypada kolejna rocznica narodzin profesora Jigoro Kano. Memoriał im. Jigoro Kano w Judo jest to cykliczna dwudniowa impreza organizowana raz do roku dla dzieci i młodzieży trenującej Judo z całej Polski i z za granicy.

W pierwszym dniu turnieju w Luboniu nasz Klub reprezentowało 4 młodych judoków oraz 2 judoczki uzyskując następujące wyniki:

Dzieci chłopcy:

Hubert Rogalski (30kg) - VII miejsce - po przegranych walkach w ostatnich dwóch turniejach zwyciężył w Luboniu 2 walki i dwie przegrał,

Maciej Stępień (30kg) - udział

Kacper Klimczak (33kg) - IX miejsce - zwyciężył dwie walki lecz w trzeciej uległ przez wskazanie sędziego,

Artur Olaszek (46kg) - udział

Dzieci dziewczynki:

Matylda Krawczyk (43kg) - II miejsce - to chyba życiowy sukces młodej zawodniczki, która musi uwierzyć w swe siły i drzemiące w niej możliwości,

Adrianna Polańczyk (+56kg) - III miejsce - po zaciętych walkach z zawodniczkami ponad 10 kg cięższymi od siebie.

Drugi dzień turnieju to udział trzech młodzików i jednej młodziczki naszego klubu.

wyniki:

Młodziczki:

Justyna Bródka (63kg) - III miejsce - kolejny brąz w trzecim już turnieju z rzędu (poprzednie w Bielsku Białej i w Skierniewicach)

Młodzicy:

Artur Olaszek (46kg) - V miejsce - medal uciekł mu "sprzed nosa" po dotarciu przez eliminacje do strefy medalowej - najpierw przegrał walkę o wejście do finału, a potem musiał uznać wyższość przeciwnika z Akademii Judo Poznań w walce o brązowy medal

Konrad Pyznarski (55kg) - widać, że musi popracować nad siłą  bo starty w nowej kategorii wagowej odsłoniły brak jego skuteczności z cięższymi i mocniejszymi zawodnikami

Piotr Gromek (66kg) - udział


 
<< Start < Prev 1 2 3 4 Next > End >>

Page 1 of 4