Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów Rok 2012 VI Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew /Sochaczew, dn. 17.11.2012r/


VI Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Sochaczew /Sochaczew, dn. 17.11.2012r/ Print E-mail

17 listopada w Sochaczewie odbył się Ogólnopolski Turniej o Puchar Wójta tego miasta. Z naszego klubu na te zawody pojechało 6 zawodników, z czego pieciorgu udało się zająć punktowane miejsca!
Na ten wyjątkowo silnie obsadzony rankingowy turniej zjechały się także ekipy zza wschodniej granicy Polski, tj. z Ukrainy i z Rosji.
Rywalizacja w zawodach rozpoczęła się od walk najstarszych ( czyli młodzików U-15). W tej kategorii wiekowej nasz klub reprezentował Daniel Zawierucha. Przegrał swoją pierwszą walkę, jednak na następne złapał wiatr w żagle i powygrywał Ostatecznie Daniel Zawierucha uplasował się na VII miejscu w kategorii wagowej -60kg.
Następnie do rywalizacji w kategorii dzieci przystąpił Konrad Pyznarski, jednak widocznie to nie był jego dzień i ostatecznie zajął siódmą pozycję.

Pozostałych czworo judoków z naszego klubu rywalizowało w kategorii dzieci młodszych, tj. roczniki 2002-2003. Na początku walczyła nasza jedyna reprezentantka, Julia Pyznarska, jednak pomimo tego, że walczyła dzielnie, zajęła IV miejsce. Tuż po niej swoją pierwszą walkę przegrał Igor Rubaszewski, jednak ta walka zadziałała jak przysłowiowy kubeł z zimną wodą, dzięki któremu silnie zmotywowany Igor wygrał swoje następne 3 walki w świetnym stylu i dzięki temu zajął wysokie III miejsce. Nasz najcięższy zawodnik w tej kategorii wiekowej, Kacper Klimowicz, miał tylko jednego przeciwnika w wadzę, ale zgodnie z panującym na zawodach regulaminem miał z nim stoczyć dwie walki. W pierwszej walce wygrał dzięki swojej ulubionej technice : Ippon Seoi Nage na Yuko, lecz w drugiej walce bezapelacyjnie zwyciężył przez Ippon przytrzymując przeciwnika. Niestety, Arturowi Olaszkowi nie powiodło się tym razem na zawodach, jednak swoje dwie walki przegrał z mistrzem swojej kategorii wagowej i jej brązowym medalistą.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, miały także wielką wartość merytoryczną dla naszych zawodników. Niektórzy potwierdzili swoją świetną dyspozycję, inni wyciągnęli z nich wnioski i mamy nadzieję, że popełniane przez naszych zawodników nieliczne błędy wkrótce zostaną wyeliminowane, a z młodych judoków wyrosną prawdziwi zawodowi sportowcy.
Gratulacje dla zawodników Akademii Judo Łódź! / Szymon Kleszcz/

Wyniki:

dzieci dziewczynki 2002-2003:

Julia Pyznarska /2002/ 30kg - IV miejsce

dzieci chłopcy 2002-2003:

Artur Olaszek /2002/ 36kg - IX miejsce

Igor Rubaszewski /2002/ 46kg - III miejsce

Kacper Klimowicz /2002/ 50kg - I miejsce

dzieci chłopcy 2000-2001:

Konrad Pyznarski /2001/ 36kg - VII miejsce

młodzicy:

Daniel Zawierucha /1998/ 60kg - VII miejsce