Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów Rok 2012 Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo /Kraków 21.04.2012r./


Mistrzostwa Polski Młodzików w Judo /Kraków 21.04.2012r./ Print E-mail

Dwóch zawodników reprezentowało barwy naszego klubu w Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo rozgrywanych w Krakowie - Daniel Zawierucha w kategorii wagowej 60kg oraz Mateusz Leśniewski w kategorii 73kg. Do walk na tatami w Krakowie wyszło blisko 380 zawodników z klubów całej Polski! Życiowy sukces odniósł Daniel, który po wygraniu 4 walk przez ippon i przegraniu dwóch pojedynków  - z czego jeden po kontrowersyjnej decyzji sędziów - uplasował się na znakomitym, punktowanym siódmym miejscu. Sukces jest tym cenniejszy, gdyż nasz zawodnik po raz pierwszy wystartował w wadze do 60kg i miał blisko cztery kilogramy niedowagi. Kategoria 60kg była najliczniejszą w zawodach, zgłoszono do niej aż 56 młodzików! Nasz zawodnik kolejno walczył z zawodnikami: Tomasz Kukułka (TS Wisła Kraków) - (10:0), Maciej Gajek (Juvenia Wrocław) - (10:0), Dawid Sokół (UKS Judo Wolbrom) - (0:10), Karol Gromadziński (AZS Łódź) - (10:0), Wojciech Kiersnowski (AZS Gliwice) - (10:0), Dawid Wróbel (MKS Olimpijczyk Włocławek) - (0:10). Trzeba również dodać, że judoka zajmując VII miejsce osiągnął najlepszy wynik ze wszystkich startujących w Mistrzostwach zawodników z łódzkich klubów. Daniel sam zwyciężając cztery walki osiągnął lepszy wynik niż wszyscy pozostali judocy z innych łódzkich klubów!!! Ten wynik potwierdza jego bardzo dobre przygotowanie techniczno-taktyczne oraz wysoką formę. Dobry wynik naszego zawodnika dobrze rokuje na przyszłość. Trzymamy kciuki za kolejne dobre starty judoków Klubu Sportowego "Akademia Judo - Łódź"!!!

młodzicy 1998-1999
Daniel Zawierucha /1998/ 60kg - VII miejsce
Mateusz Leśniewski /1998/ 73kg - udział