Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Wyniki zawodów ROK 2013 Powiatowe Mistrzostwa w Judo pod patronatem Starosty Grodziska Maz. - 10.11.2013r.


Powiatowe Mistrzostwa w Judo pod patronatem Starosty Grodziska Maz. - 10.11.2013r. Print E-mail

Na Powiatowe Mistrzostwa w Judo pod patronatem Starosty Grodziska Mazowieckiego nasz klub wystawił: Konrada Pyznarskiego (-42 kg), Igora Rubaszewskiego (-51 kg), Kacpra Klimczaka (-30 kg), Justynę Bródkę (-48 kg) i Kacpra Kowalika (-73kg). Jako pierwszy swoje walki rozpoczął Konrad, pokonując na O-uchi-gari (efektowny Ippon) przyszłego mistrza swojej kategorii. Ta technika należy do ulubionych naszego zawodnika, gdyż w dwóch z trzech walk przyniosła mu Ippon. Konrad przegrał tylko jedną, ale wyjątkowo zaciętą i wyrównaną walkę i skończył zawody ze srebrnym medalem. Następnie na tatami wkroczył Igor, który po dziesięciu sekundach rzucił przeciwnika na O-soto-gari na "czyste plecy". Następną walkę Igor przegrał, by finalnie w ostatniej walce pokazać lwi pazur i wskoczyć tym samym na drugi stopień podium. Jako trzeci do swoich walk przystąpił najmłodszy z naszej ekipy, Kacper Klimczak, który niestety przegrał minimalnie swoją pierwszą walkę, przez co mógł dążyć tylko do brązowego medalu. Wygrywając walkę o piąte miejsce, w swojej ostatniej, trzeciej walce, Kacper wykonał bardzo trudny a zarazem efektowny rzut Uchi-mata, który zasłużenie przyniósł mu Ippon, dzięki czemu Kacper wyjeżdżał z Grodziska Mazowieckiego z brązowym medalem na szyi. Następnie w niemal jednoczesnym czasie na swoje walki wyszli Kacper i Justyna. Niestety, nasz najstarszy reprezentant stoczył dwa przegrane boje z przeciwnikami o lepszych warunkach fizycznych. Justyna także przegrała swoje pojedynki, jednak walczyła  z zawodniczkami o dwa lata od niej starszymi. Zdecydowanie cieszy to, że nasi zawodnicy w pełni realizują założony przed walkami plan. Co więcej, nie panikują podczas walk, słuchają rad i poleceń trenera. Gratulujemy naszym reprezentantom i mamy nadzieje, że ten start, jako jeden z wielu, dobrze wpłynie na rozwój sportowy naszych zawodników. /trener Szymon Kleszcz/

wyniki:

chłopcy dzieci młodsze (2003-2004):

Kacper Klimczak (30kg) - III miejsce

chłopcy dzieci (2001-2002):

Konrad Pyznarski (42kg) - II miejsce

Igor Rubaszewski (51kg) - II miejsce

młodziczki (1999-2000):

Justyna Bródka (48kg) - IV miejsce

młodzicy (1999-2000):

Kacper Kowalik (73kg) - III miejsce