Oglądasz teraz:    START WYNIKI I RELACJE Inne imprezy Rok 2015


Trening umysłu /Łódź, dn. 17.12.2015r./ Print E-mail

W naszym klubie nie tylko liczy się trening fizyczny. Silna psychika odgrywa kluczową rolę, szczególnie gdy rywalizujący ze sobą zawodnicy trenują judo. Judocy często podkreślają, że w decydujących momentach rywalizacji to właśnie psychika odgrywa kluczową rolę. Często w czasie zwykłego treningu nie ćwiczy się wszystkich umiejętności mentalnych potrzebnych do skutecznego działania i poświęca się na to mało czasu. Można jednak stwierdzić, że trening mentalny, obok fizycznego, technicznego, czy taktycznego, staje się obowiązującym standardem, dlatego w naszym klubie gościliśmy Panią Renatę Czepułkowską - Psychologa Sportu, która poprowadziła kolejne zajęcia z naszymi zawodnikami z cyklu "Trening umysłu".


 
Christmas Judo Games /Łódź, 20.12.2015r./ Print E-mail

      

                                                                                 Łódź Chojny/Dąbrowa

                                                                             ul. Rzgowska 180 pawilon 17

Zakończyła się impreza sportowo - rekreacyjna Christmas Judo Games. Klubowe zawody zorganizowano już po raz ósmy, lecz tym razem w sali gimnastycznej Szkoły Gortata w Łodzi, ul. Kadłubka 33. Szkoła Gortata ściśle współpracuje z naszym klubem na poziomie szkolenia sportowego judoków obdarzając ich opieką edukacyjną w gimnazjum i liceum.

W tym roku podczas grudniowego spotkania zostali wyróżnieni zawodnicy za osiągnięcia sportowe, trenerzy, zasłużeni działacze i rodzice zawodników. Fundatorem nagród była Pizzera Fiero! Łódź Chojny/Dąbrowa z ul. Rzgowskiej 180 pawilon 17.

Ostatnie sportowe zmagania zgromadziły na wewnętrznych zawodach najmłodszych zawodników i zawodniczki. Świąteczna atmosfera wisiała w powietrzu a rywalizacja przyniosła wiele satysfakcji. Gratulujemy wszystkim udziału w Judo Games i wywalczonych medali i nagród.


 
World Judo Day 2015 /Łódź, 27-29.10.2015r./ Print E-mail

Z okazji Światowego Dnia Judo, który w tym roku odbywał się pod hasłem "Jedność" nasz klub zorganizował dla zawodników i zawodniczek Klubowe Randori Sędziowane.


 
Urodziny łódzkiego Ogrodu Zoologicznego /Łódź, 20.09.2015r./ Print E-mail

Jak co roku uczestniczyliśmy w urodzinach łódzkiego ZOO. Dziękujemy za zaproszenie!


 
IV Biegowa Bitwa o Łódź /Łódź, dn. 06.06.2015r./ Print E-mail

Organizatorzy biegowej bitwy o Łódź na swej stronie internetowej piszą: "Zawody wzorem ubiegłorocznej edycji rozegrane zostały na terenie Lasu Łagiewnickiego, a trasę wytyczono z wykorzystaniem naturalnych przeszkód – imprezy tego typu zyskują coraz większe zainteresowanie w całej Europie w tym również w Polsce. W Niemczech i Anglii tego typu imprezy przyciągają na start tysiące uczestników, którzy chcą sprawdzić się nie tylko z dystansem, ale również z wszelkiego rodzaju przeszkodami znajdującymi się na trasie. Coraz więcej osób lubiących spędzać aktywnie czas wolny, szuka możliwości sprawdzenia się w ekstremalnych warunkach. 

Lokalizacja „Biegowej Bitwy o Łódź” oraz jej termin sprzyjają promocji Lasu Łagiewnickiego jako terenu do uprawiania różnych form rekreacji ruchowej przez mieszkańców Łodzi i okolic."

W imprezie bierze udział ponad 600 zawodników w biegu głównym na 12km, a przygotowana trasa i przeszkody wzbudzają wśród startujących dużo pozytywnych emocji."

Drużyna Judo Activ, która reprezentowała nasz klub zajęła dobre VIII miejsce. Skład naszej ekipy: Agata Szczepaniak, Piotr Przasnek, Michał Witczak. Bartosz Hankiewicz, Sebastian Szulewicz.


 
Klubowe Randori Sędziowane z Okazji dnia Dziecka /Łódź, dn. 02.06.2015r./ Print E-mail

Z okazji Dnia Dziecka nasz klub przygotował swoim  zawodniczkom i zawodnikom Randori Sędziowane z nagrodami i dyplomami. Cieszy zwłaszcza postawa najmłodszych, którzy bardzo się starali.


 
Dzień Dziecka w łódzkim ZOO z Akademią Judo Łódź /Łódź, dn. 31.05.2015r./ Print E-mail

Wzięliśmy udział w imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka w łódzkim ZOO. Piękna pogoda, tłumy zwiedzających i jak zwykle ciepła i serdeczna atmosfera sprzyjały naszym pokazom, treningom i konkursom, które przygotowaliśmy, a cały dzień spędzony na tatami pod chmurką zwieńczyły pyszne kiełbaski z grilla.  Dziękujemy za umożliwienie pokazów Dyrekcji i Kierownictwu Ogrodu Zoologicznego. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być u Was w tym szczególnym dniu. Dziękujemy zawodnikom i zawodniczkom, którzy przebrali się w judogi i dawali pokazy swych umiejętności. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc rodziców zawodników i trenerów: Michała Witczaka, Piotra Przasnka i Jarosława Ciemieniewskiego.


 
13. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run /Łódź, 23.05.2015r./ Print E-mail

Działalność Klubu Sportowego Akademia Judo Łódź to przede wszystkim szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w judo, jednak nie zapominamy również o szeroko rozumianym krzewieniu kultury fizycznej. Ostatnio szczególnie upodobaliśmy sobie bieganie. O walorach płynących z biegania nie trzeba przekonywać, a kalendarz startów w imprezach biegowych jest bardzo bogaty. Szczególnym zainteresowaniem ta forma rekreacji ruchowej cieszy się wśród grupy naszego klubu - Judo Activ, gdzie jej członkowie już uczestniczyli min. w VII edycji biegu Dycha Justynów-Janówka, jednego z najpopularniejszych imprez biegowych w województwie łódzkim, a ostatnio nasi trenerzy Jarosław Ciemieniewski i Michał Witczak pokonali trasę 13 Biegu Ulicą Piotrkowską Rossman Run. Wkrótce kolejne imprezy biegowe w których nie zabraknie przedstawicieli naszego klubu.


 
Warsztaty Metodyczne z lekcją modelową /Łódź, dn. 23.04.2015r./ Print E-mail

17 kwietnia XXV Liceum Ogólnokształcące w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego byli organizatorami 3 godzinnych warsztatów metodycznych połączonych z lekcją modelową - "Judo Fajna Sprawa! - Judo w życiu pomaga!" W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego łódzkich szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Zajęcia umożliwiły poznanie podstawowych technik judo oraz ćwiczeń do wykorzystania w lekcji wychowania fizycznego, oraz poszerzyły wiedzę dotyczącą bezpiecznego upadania i samoobrony, Koordynatorem spotkania była Teresa Libiszewska – Gozdan – doradca ŁCDNiKP, a zajęcia prowadził trener naszego klubu, nauczyciel w XXV LO w Łodzi Jarosław Ciemieniewski. Całe przedsięwzięcie swoim patronatem objął Klub Sportowy Akademia Judo Łódź. Cieszymy się, że nasz trener popularyzuje i promuje judo gdzie tylko może.